Zdrowotne właściwości diety ketogenicznej

0
108
Zdrowotne właściwości diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna to absolutny hit, jeżeli chodzi o wybór diet w ostatnich miesiącach. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że stosowanie tej diety może dać naprawdę imponujące efekty bez zbędnego głodowania oraz stosowania rygorystycznych zasad, które tak naprawdę odpychają nas od diety. Co ma w sobie dieta ketogeniczna? Na uwagę na pewno zasługuje łatwość jej wdrożenia w życie. Pilnowanie kilku zasad sprawi, że dieta ketogeniczna stanie się faktem, a nie kolejną dietą, którą zostawimy „na później”.

Jak działa dieta ketogeniczna?

Cel diety ketogenicznej jest jeden. Ma ona za zadanie wprowadzenie nas w stan ketozy, czyli sytuacji, w której nasz organizm pobiera znaczącą część energii z tłuszczu, a nie z węglowodanów. Jest to zapewne nowość dla wielu osób. W czasie naszej dotychczasowej edukacji sądziliśmy, że energia powinna być pozyskiwana głównie z węglowodanów. Badania naukowe jednak wyraźnie stwierdzają, że energia z tłuszczów również może być wykorzystywana przez nasz organizm w bardzo efektywny sposób. Zmiany nie zachodzą jednak od razu. Szacuje się, że potrzeba ok. 3 miesięcy, aby nasz organizm mógł się przestawić na nowe źródło pozyskiwania energii z pożywienia. Według wielu osób, które stosowały tę dietę, jest to zdecydowanie najgorszy czas. Bardzo często dochodzi do bólu głowy oraz mdłości. Jednakże po okresie 3 miesięcy sytuacja staje się coraz lepsza. Spore grono osób uważa, że warto poświęcić się 3 miesiące, aby później doświadczyć uczucia świeżości oraz lekkości.

Czy dieta ketogeniczna ma zalety?

Oczywiście, że tak. O zaletach tej diety można poczytać na wielu blogach o redukacji I ochudzaniu, np. https://dietetyk.edu.pl. Pierwszą zaletą są przede wszystkim zrzucone kilogramy.

Dieta ketogeniczna powoduje, że niechętnie wracamy do złych nawyków żywieniowych (słodycze, fast foody, napoje słodzone), a coraz chętniej patrzymy na warzywa oraz orzechy. W ten sposób zmieniamy zupełnie nasze nawyki żywieniowe, a w dodatku zrzucamy zbędne kilogramy. Jest to z całą pewnością sytuacja, w której chciałoby być mnóstwo osób z naszego otoczenia. Do innych zalet należy zdecydowanie zmiana samopoczucia. W trakcie pierwszych 3 miesięcy nie mamy zbyt dużej chęci do życia, ale po tym okresie w naszym organizmie zachodzi wiele pozytywnych procesów, dzięki którym pozyskujemy sporo energii. Dieta ketogeniczna może również pomóc nam w pracy intelektualnej. Dzięki zdrowym nawyków żywieniowym lepiej śpimy, co pozwala w pełni odpocząć naszemu umysłowi w nocy.PodsumowanieCzy dieta ketogeniczna zmieniła nasze życie? Z całą pewnością! Trzymanie się diety już dawno nie było tak proste. Należy jednak pamiętać, że dieta ta posiada kilka mankamentów, o których warto wspomnieć. Na skutek zwiększonej ilości tłuszczu w naszej diecie, może dojść do marskości wątroby. Przed przystąpieniem do tej diety należy zatem skonsultować ten fakt z naszym lekarzem, który wyrazi opinię, czy dieta ketogeniczna jest tym, czego potrzebujemy w naszym życiu. Zdrowie powinno być u nas zawsze na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj