Dlaczego warto kupić leżankę warsztatową?

0
129
Dlaczego warto kupić leżankę warsztatową?

Leżanka warsztatowa to rzecz, o której wielu kierowców słyszało, nie każdy jednak miał do czynienia z tym przedmiotem. To bardzo praktyczna rzecz, niezwykle poprawiająca komfort przy naprawach pojazdu wymagających położenia się pod samochodem. Dlaczego leżanka warsztatowa jest warta uwagi? Jaka jest najlepsza?

Dostęp do niektórych elementów pojazdu możliwy jest tylko od strony podwozia. Nie ma możliwości odkręcenia czy naprawy ich, stojąc wygodnie przy otwartej masce silnika. Osoby, które w swoich garażach mają kanał samochodowy oczywiście nie muszą myśleć o zakupie leżanki warsztatowej, bowiem mogą wjechać samochodem na kanał, otworzyć go i stojąc w kanale pod samochodem, spokojnie pracować przy elementach dostępnych tylko od strony podwozia pojazdu. Przy braku kanału, jest dużo gorzej.

Kiedy podniesienie pojazdu to konieczność

Przy braku kanału samochodowego i konieczności przeprowadzenia napraw od strony podwozia auta, konieczne jest podniesienie samochodu i położenie się pod nim. Warto jednak wiedzieć, że taka forma naprawy może skończyć się bardzo źle, jeśli podniesiony samochód nie będzie zabezpieczony – na przykład – podłożonymi, stabilnymi, drewnianymi klockami. Podnośnik samochodowy to tylko urządzenie. Może ulec awarii, złamać się, wysunąć spod samochodu a samochód po prostu może opaść. Nie trzeba sobie wyobrażać, co się stanie, gdy w tym czasie pod pojazdem będzie leżał człowiek.

Leżanka warsztatowa – pomocna przy takich naprawach

Bardzo pomocna przy takich naprawach jest lezanka warsztatowa. To fajna podkładka, dzięki której osoba naprawiająca samochód nie musi leżeć na twardej podłodze swojego garażu czy też przydomowego warsztatu. Nie mniej istotne jest to, że leżąc na takiej leżance unikamy wychłodzenia organizmu, podłoga warsztatu nie należy bowiem do elementów ciepłych.

Rozważając zakup lezanki warsztatowej, warto zapłacić nieco więcej i kupić profesjonalną, na usztywnionej ramie i z kółkami pod spodem. Dlaczego kółka mają duże znaczenie? Odpowiedź jest prosta. Dzięki nim nie trzeba z trudem kłaść się bezpośrednio pod samochodem, wsuwać się pod niego. Można położyć się na leżance i dzięki kółkom, dużo łatwiej pod niego wjechać. Tak samo jest z wydostawaniem się spod samochodu. Każdy, kto leżał pod pojazdem, naprawiają go, wie doskonale, że wyjść spod niego nie jest łatwo. Dzięki leżance z kółkami, nie ma z tym żadnego problemu.

Lezanka warsztatowa – jaką kupić?

Każdy, kto nie ma w swoim garażu kanału samochodowego a chce lub musi czasem naprawiać coś, leżąc pod podwoziem własnego pojazdu, powinien zakupić fajną, wygodną leżankę warsztatową z kółkami. Wydatek nie jest wielki. Zakup wystarcza na wiele lat, a znakomicie ułatwia naprawy pojazdów. Oczywiście warto kupować leżanki, które są łatwe do utrzymania w czystości, więc dużo lepszym pomysłem jest zakup leżanki ze sztucznym obszyciem. Taką leżankę bez problemu można umyć pod bieżącą wodą i szybko wysuszyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj