Co to jest chip tuning?

0
8533
Co to jest chip tuning?

Tak, jak serce człowieka rozsyła krew do całego organizmu, pobudzając go do życia, tak w samochodzie funkcję tą pełni silnik. Dlatego też to właśnie tej części poświęca się zazwyczaj najwięcej uwagi. A on sam wydaje się być tematem rzeką.

Silnik elektryczny vs spalinowy

Jednym z kluczowych tematów, jakie poruszane przy okazji silnika, jest jego rodzaj. Jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia mówiło się głównie o silnikach spalinowych i tak zwanych dieslach. Dzisiaj jednak te dwa typy w ogóle nie wyczerpałyby tematu. Bo należy pamiętać też o coraz większej popularności silników napędzanych gazem oraz o swoistym novum, czyli o silnikach elektrycznych. Co więcej dzisiaj coraz częściej znaleźć można specjalne zestawienia typu: silnik elektryczny a spalinowy. Specjaliści omawiają w nich wszystkie rozbieżności i różnice. A jest ich naprawdę wiele.

Co to jest chip tuning?

Co to jest chip tuning?Kolejnym tematem, który budzi ogromne zainteresowanie jest moc silnika. Nie od dzisiaj wiadomo, że mężczyźni, chociaż i kobiety, lubią szybkie samochody. Specjaliści więc od lat szukają sposobów, aby tę moc zwiększać. I tu pojawia się odpowiedź na pytanie co to jest chip tuning. W praktyce jest to właśnie metoda modyfikująca moc silnika. Ten tuning elektroniczny skutecznie poprawia parametry silnika. A sprawdza się w silnikach spalinowych. Ich producenci zawsze bowiem pozostawiają pewną rezerwę mocy. Możliwa więc staje się taka zmiana oprogramowania, aby zmienić dotychczasową maksymalna prędkość, czy też obroty. No i nie sposób nie powiedzieć też, że profesjonalny tuning to także kwestia ilości paliwa, kąta zapłonu, czy procesu tłoczenia.

Tuning Passata B6

Samochodem, w którym dość często można spotkać powiększone parametry pracy silnika jest passat b6. Szósta generacja tego samochodu zaprezentowana została w 2005 roku. I chociaż minęło już ponad 10 lat, modele tej generacji cieszą się wciąż ogromną popularnością. Passaty to zdecydowanie najlepsze auta to tuningu. Ale chip tuning to nie tylko same zalety. Chociaż szybko podnosi moc silnika, zwiększa jednocześnie obciążenie elementów należących do układu przeniesienia napędu. To natomiast przekłada się na ich szybsze zużycie. Szczególnie dotyczy to koła dwumasowego. Jeśli chodzi o koło dwumasowe passat b6 wyposażony jest w nie w celu tłumienia drgań. I rzeczywiście żadne wibracje powstające w układzie przeniesienia napędu nie są odczuwalne. W przypadku zużycia tego koła trzeba natomiast liczyć się z dość dużymi kosztami wymiany. Wymiana dwumasy Passat to całkiem spory wydatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj