Jak wrócić z Anglii?

0
69
Jak wrócić z Anglii?

Po kilku latach na emigracji nadszedł wreszcie ten moment: zdecydowałeś się wracać do kraju. Decyzja nie była łatwa, bowiem w Anglii spędziłeś ostatnie kilka lat i przyzwyczaiłeś się już do życia „na obczyźnie”. Nauczyłeś się języka, przyzwyczaiłeś do ruchu lewostronnego, nawiązałeś nowe przyjaźnie i znajomości. Od początku jednak zakładałeś, że jedziesz tam w celach zarobkowych, a docelowo swoją przyszłość widzisz właśnie w Polsce.

Gdy już zapadła decyzja o powrocie, musisz zdecydować o jeszcze jednej ważnej kwestii: jak przewieźć do kraju wszystkie rzeczy, które zgromadziłeś przez te wszystkie lata na emigracji. Opcji jest wiele. Po pierwsze, oficjalne busy Polska Anglia, a dokładniej mówiąc autobusy kursujące regularnie na stałych liniach. Po drugie – oczywiście samolot. Tu wybierać możemy z całkiem sporej siatki połączeń, bowiem linii lotniczych latających między Polską a Wielką Brytanią jest naprawdę wiele – zarówno tradycyjnych przewoźników, jak i coraz popularniejszych tanich linii lotniczych.

Kolejną opcją są busy do Anglii, zazwyczaj będące w rękach osób prywatnych lub niewielkich przewoźników – na przykład firm rodzinnych

Kolejną opcją są busy do Anglii, zazwyczaj będące w rękach osób prywatnych lub niewielkich przewoźników - na przykład firm rodzinnychRóżnią się one zdecydowanie od przewozów autokarami na liniach regularnych. Z jednej strony zazwyczaj mają mniejszą flotę – zarówno pod względem ilości pojazdów, jak i ich wielkości. Dlatego tego typu prywatne busy Anglia Polska to dosłownie busiki, a wiec niewielkie autobusy, dysponujące raczej kilkunastoma, a nie kilkudziesięcioma miejscami. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony może nam brakować przestrzeni czy wygód, do których przyzwyczailiśmy się w dużym, nowoczesnym autobusie – nie wspominając już o samolocie. Z drugiej strony tego typu busy do Anglii są z pewnością bardziej elastyczne i łatwiejsze „do dogadania”, zwłaszcza jeśli robimy to ze stosownym wyprzedzeniem (doświadczenie uczy, że nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę!).

W wielu przypadkach można umówić się na odbiór z własnego miejsca zamieszkania, co w przypadku podróżowania ze sporą ilością bagażu jest naprawdę dużym ułatwieniem. Podobnie u kresu podróży, już w Polsce, po długiej i męczącej drodze z pewnością docenimy możliwość bycia odstawionym pod drzwi swojego domu – zamiast szukania kolejnego środka transportu na podróż z dworca czy też proszenia znajomego, by nas odebrał. To z pewnością spora zaleta, jeśli chodzi o busy Polska Anglia (czy też raczej busy Anglia Polska, bo w tym wypadku szukamy przecież transportu z Wielkiej Brytanii do kraju nad Wisłą!).

https://angliabus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj