Jak często wymieniać filtry i oleje w samochodzie?

0
179
Jak często wymieniać filtry i oleje w samochodzie?

Poprawna eksploatacja samochodu to nie tylko i wyłącznie jeżdżenie nim zgodnie z zasadami sztuki. Należy też wykonywać przez cały czas rozmaite czynności serwisowe, takie jak chociażby wymiana filtrów oraz olejów na czas. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jak często należy wymieniać konkretne płyny eksploatacyjne. Pozwoli to każdemu kierowcy właściwie zadbać o swoje auto, które odwdzięczy mu się za to przejechaniem wielu tysięcy kilometrów całkowicie bezawaryjnie. W sklepie eFiltry.pl można ponadto zakupić różnego rodzaju płyny oraz filtry w atrakcyjnych cenach.

Układ smarowania silnika

Silnik spalinowy jest smarowany oraz chłodzony za pomocą oleju. Substancja ta ma także właściwości myjące, które zapobiegają tworzeniu się nagarów, które mogłyby po latach uszkodzić jednostkę napędową. Właśnie dlatego płyn ten musi być regularnie wymieniany, najlepiej raz na 10 do 15 tysięcy kilometrów bądź co roku – zależnie co nastąpi pierwsze. Oleje silnikowe można zakupić między innymi na stronie eFiltry.pl. Nie możemy zapomnieć o tym, że układ olejowy posiada także swój filtr. Ma on za zadanie zbierać zanieczyszczenia z silnika oraz magazynować je. Dlatego też podczas każdej wymiany oleju należy również założyć nowy wkład filtrujący. Jest to niezmiernie ważne, dlatego chcemy położyć na to wyjątkowo mocny nacisk. Silniki, które nie miały oleju wymienianego na czas, zazwyczaj nie były w stanie przejechać nawet połowy tego przebiegu, które pokonywały jednostki poprawnie serwisowane i utrzymywane.

Układ dolotowy i paliwowy

Dolot silnika ma zapewniać dostarczanie powietrza odpowiednio oczyszczonego, a także o właściwej temperaturze. Pierwszą barierą, przez którą musi przejść powietrze, jest specjalny wkład filtrujący. Ten należy regularnie wymieniać, przynajmniej raz na dwa lata. Na eFiltry.pl można znaleźć zarówno filtry standardowe, jak i również stożkowe o niskim oporze przepływu powietrza. Dzięki temu możemy uzyskać kilka dodatkowych koni mechanicznych mocy. Jeżeli nasze auto jeździ w warunkach wysokiego zapylenia, np. po drogach gruntowych lub placu budowy, to należy ten filtr zmieniać odpowiednio częściej, nawet raz na kilka miesięcy. By silnik mógł pracować, oprócz powietrza potrzebuje także paliwa. W układzie, który ma za zadanie go dostarczać, również znajduje się filtr. Jeżeli tankujemy dobre jakościowo paliwo, możemy wymieniać go raz na dwa do trzech lat, w przypadku auta benzynowego. Auta z silnikiem diesla powinny mieć ten filtr wymieniany częściej, najlepiej co roku przed zimą. Dzięki temu nie dojdzie do zaczopowania go poprzez gęstniejącą ropę przy niskich temperaturach. Sklep eFiltry.pl umożliwia zakup zarówno filtrów paliwowych do aut benzynowych, jak i z silnikami diesla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj