Ubytki na nadwoziu? Konieczne będą zaprawki lakiernicze! Sprawdź, czy możesz zrobić je sam

1
185
Ubytki na nadwoziu? Konieczne będą zaprawki lakiernicze! Sprawdź, czy możesz zrobić je sam

Intensywna eksploatacja samochodu wiąże się z możliwością tworzenie się ubytków w lakierze. Najczęściej mają one formę rys lub odprysków. Chociaż pozornie wydają się niegroźne, niosą za sobą poważne ryzyko korozji. Zanim w miejscu uszkodzenia pojawi się rdza, warto wykorzystać zaprawki lakiernicze. Czy konieczna będzie wizyta u lakiernika?

Niewielka ilość lakieru – wielki efekt! Sprawdź, czym są zaprawki lakiernicze!

Niewielkie uszkodzenia lakieru wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. Nie oznacza to jednak konieczności malowania całej karoserii – zwłaszcza jeśli zaufasz nowoczesnym rozwiązaniom! Niezbędna okaże się zaprawka lakiernicza, czyli niewielka ilość lakieru, dostępna w wygodnej tubce, wraz z pędzelkiem. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczną alternatywą dla niejednokrotnie kosztownej wizyty u lakiernika? Porównajmy dostępne opcje!

 

Maskowanie rys w zakładzie lakierniczym

Zarówno stała, jak i okazjonalna eksploatacja samochodu bezsprzecznie wiążą się z pojawieniem się śladów użytkowania. Niejednokrotnie są one naprawdę widoczne! Wielu właścicieli samochodów, nie będąc świadomymi dostępności innych rozwiązań, w sytuacji pojawienia się rys lub odprysków decyduje się na wizytę w zakładzie lakierniczym. Takie rozwiązanie owszem jest rozsądne, jednocześnie jednak jest… kosztowne! Lakiernik może zdecydować o konieczności pomalowania całej części, nawet wówczas gdy rysa jest niewielka, lub zdecydować się na wykonanie miejscowej naprawy. Zaprawki lakiernicze wykonane przez profesjonalistę niestety charakteryzują się nierzadko wysoką ceną – głównie dlatego, że każda rysa traktowana jest jako osobne zlecenie.

 

Rys i odprysków możesz pozbyć się samodzielnie!

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i narzędziom, rys, odprysków i zadrapań możesz pozbyć się samodzielnie. Najtańszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, które pozwoli Ci wykonać profesjonalne zaprawki lakiernicze, będzie fluid pen, czyli po prostu – kredka koloryzująca. Precyzyjne narzędzie maskujące, wykonane na bazie wosku jest proste w użyciu i nie wymaga żadnego doświadczenia! Kiedy warto wykonać zaprawkę i jakie rezultaty osiągniesz, decydując się na taki zabieg?

 

Samodzielne wykonanie zaprawki lakierniczej będzie zasadne wówczas, gdy w miejscu uszkodzenia, spod lakieru wychodzi biały podkład. Jeśli przetarcie jest płytkie, zdecydowanie wystarczy mleczko polerskie. Warto jednak pamiętać, że zaprawka lakiernicza, wykonana we własnym garażu, nie tylko jest tańszą opcją niż wizyta w zakładzie lakierniczym, ale przede wszystkim – skutecznie chroni przed pojawieniem się niechcianej rdzy.

1 KOMENTARZ

  1. Kupiłem rok temu nowe auto prosto z salonu, lakier w porównaniu z tymi sprzed lat to tragedia… Gwarancja nie obejmuje odprysków lakieru powstałych na skutek uderzenia np. kamyczkiem podczas jazdy. Przy przyciemnianiu szyb facet zaproponował mi dobrany do koloru nadwozia lakier w pędzelku, sprawdził się idealnie i po odpryskach nie ma śladu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj