Trzymanie samochodu na dworze

0
248
trzymanie samochodu na dworze

Niestety osoby nie posiadające garażu bądź nie dysponujące miejscem w jakiejś hali garażowej zmuszone są do parkowania samochodu na wolnym powietrzu. Trzymanie samochodu na dworze ma swoje pewne pozytywy. Ale niestety posiada większość negatywnych stron.

Trzymanie samochodu na dworze

trzymanie samochodu na dworzeJako stronę pozytywną widzę tylko to, że (pomijając zimę) możemy wsiąść do samochodu i od razu jechać. Nie trzeba bawić się w otwieranie i zamykanie garażu. I moim zdaniem, to chyba tyle jeśli chodzi pozytywów trzymania samochodu na dworze. Jeśli chodzi o strony negatywne to pierwsza, jaka mi przychodzi na myśl, to odśnieżanie i skrobanie zimą. Niby w ostatnich latach zimy są dość łagodne, ale niestety się pojawiają. Tak samo jak pojawiają się przymrozki. Trzeba więc wyjść szybciej z domu, żeby zrobić sobie szybką rozgrzewkę przed pracą podczas odśnieżania bądź skrobania szyb. Po drugie, pozostawiony samochód latem na słońcu z czasem moje tracić swoją barwę. Oczywiście są wszelkiego rodzaju zabezpieczenia na lakier. Ale nie wszyscy myślą, aby z czegoś takiego skorzystać. W szczególności można zauważyć to w przypadku starszych samochodów, jak kolor ich lakieru jest odbarwiony i zmatowiały. Jest to właśnie spowodowane trzymaniem samochodu w nasłonecznionym miejscu.

Zagrożenie ze strony gradobicia

Kolejną wadą trzymania samochodu na wolnym powietrzu jest nagłe i niespodziewane pojawienie się gradu. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy będzie padał grad i jak intensywny będzie, więc nie jesteśmy czasem w stanie zabezpieczyć samochodu. W związku z tym, jeśli grad jest spory, to nasz samochód jest narażony na uszkodzenia w postaci wgnieceń w karoserii, w szczególności w obszarze dachu i maski. Ostatnia cecha negatywna, która akurat przychodzi mi do głowy, zupełnie nie jest związana już z warunkami atmosferycznymi. W przypadku, gdy posiadamy ciekawy, tzn. wyjątkowy bądź zupełnie nowy samochód, a nie mamy możliwości ulokowania go w garażu, to jesteśmy narażeni na kradzież. Niestety wciąż słyszy się wiele o złodziejach samochodów osobowych czy też złodziejach części samochodowych. Trzymanie samochodu na dworze znacznie się do tego przyczynia.

Podsumowując, trzymanie samochodu na dworze nie posiada wielu pozytywnych cech. Szczególnie, jeśli chodzi o posiadaczy nowych samochodów. W przypadku starszych samochodów, na których nie zależy nam aż tak bardzo negatywną cechą są warunki atmosferyczne. W związku z powyższym, uważam, że najwygodniejsze i najbezpieczniejsze jest trzymanie samochodu w garażu lub w hali garażowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj