Medycyna urodowa zrobiła się chwile temu niezwykle modnym wyborem. Coraz większe grono osób decyduje się na zrobienie danych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi spowodowało, że tworzonych jest więcej klinik medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny są zauważalnie bardziej niskie. Dzięki temu procederowi dziś nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie pozwolić na wizualne udoskonalenia. Bogactwo tychże zabiegów również jest szeroka. Są wśród nich te, które zdecydowanie wybierane są najpopularniej.
Mezoterapia
To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość przedrzeć się substancje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.
Warianty mezoterapii:
- mezoterapia bezigłowa -działa dzięki dostarczaniu do wewnątrz skory kompozycji czynnych przy udziale fal radiowych; wykonuję się także mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (zazwyczaj witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
- mezoterapia igłowa -mechanizm inwazyjny, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; bazuje na podaniu związków2 aktywnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.
Mikrodermabrazja
Pospolicie zwana również mikro peelingiem. To proces automatycznego ścierania naskórka z udziałem konkretnie prowadzonego wiązki mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który ściera, dotlenia i wspiera skórę, a posiłkowo ożywia wytwarzanie kolagenu. W efekcie czego dozwala na wyzbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Zabieg ten klasyfikuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:
- mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a ponadto dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
- mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
- oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna technologia; tlen ponadto obkurcza naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i stopuje pojawienie się bakterii; stąd też metodę tę zaleca się stosować przy zaognionym trądziku, a także w skóry naczynkowej.
Wypełnianie czerwieni wargowej
Zabieg opiera się na zwiększaniu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do zamierzonego wyniku. Jest to nieskomplikowany zabieg, trwający zwykle dodając ankietę wstępną z klientem od 45 minut do godziny. Następstwa są widoczne przez okres od pół roku do roku.
Botoks
Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Skutki działania botoksu dostrzegły najprzód neurologia i okulistyka. Jak funkcjonuje botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej pracy mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy odbierze konkretny sygnał z włókna nerwowego. W sytuacji gdy wstrzyknięty zostanie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a wtedy nie pojawiają się zmarszczki. Efekt jest dostrzegalny przez ok. 6 miesięcy.
W efekcie użycia botoksu można usunąć:
- zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
- kurze łapki
- zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
- zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
- zmarszczki znajdujące się na szyi
Przy użyciu botoksu jest opcja odbudować włosy.
Liposukcja
To mechanizm pozbywania się niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją aby umniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Mimo wszystko nie zawsze staje się to dostateczne, przy znacznej otyłości nieodzowna okazuje się ponadto lipektomia (skasowanie naddatku rozciągniętej skóry).
Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl