Czy w Polsce mogę w sposób legalny obstawiać mecze przez Internet?

0
36

W Polsce wszyscy jesteśmy kibicami. Praktycznie nie ma osób, których sport nie interesuje. Swego czasu mówiło się, że żeby zrobić karierę polityczną w Zielonej Górze, należy chodzić na mecze speedwaya Falubazu, w Gdańsku w dobrym stylu jest uczęszczanie na mecze piłkarskie Lechii. Fani, którzy mają w głowie vademecum wiedzy o swojej drużynie, często postanawiają, żeby przekuć te wiadomości w obstawianie meczy, gdzie celem nadrzędnym zawsze jest czerpanie frajdy z przeżytych emocji. Nie ma nic piękniejszego niż sukces własnego zespołu, zwłaszcza wtedy gdy wszyscy skreślali go w przebiegach, do tego bonusem jest postawiony zwycięski kupon.

Czy obstawianie meczy jest zgodne z polskim prawem?

Polska ustawa hazardowa zezwala na grę w zakładach wzajemnych, jednakże tylko u operatorów, którzy działają w zgodzie z polskim prawem, tzn. mających licencję. Operatorzy mają swoich prawników, którzy formułują wniosek o nadanie licencji, Bukmacherzy zwykle funkcjonują jako sp. z o.o. bądź S.A., leży na nich obowiązek wysłania pisma pod warszawski adres Ministra Finansów. Ministerstwo ma pół roku na rozpatrzenie wniosku, Ustawodawca nigdzie nie określił terminu 'dokumentacji technicznej strony internetowej’, co stanowi pewne niedopowiedzenie prawne. Zdobycie licencji nie jest wcale proste, niektórzy operatorzy starają się o nie po kilka lat. Gracze mogą być spokojni, że zezwolenie otrzyma operator niesolidny, powinni jednak zwracać uwagę, czy tam, gdzie wnoszą wkład pieniężny, sytuacja prawna jest klarowna, gdyż w ten sposób zadbają o stan swojego portfela.

Gdzie będziemy mogli w pełni bezpiecznie obstawić przez Internet?

Warto grać jedynie u legalnych operatorów przyjmowania zakładów wzajemnych, gdyż tylko u nich nasze środki i dane będą w pełni bezpieczne.Obstawianie przez Internet u nielegalnych bukmacherów mija się z celem, warto zasygnalizować, że tak znane firmy, jak np. Unibet, czy bet- at- home znajdują się na czarnej liście. Bet- at- home jest sponsorem m.in. koszykarskiej ligi Austrii, więc nie jest to firma krzak, jednak nie o to chodzi w tej liście, że operatorzy nielegalni to piramidy finansowe itd. Niektórzy cenieni bukmacherzy są w naszym kraju nielegalni, bo nie postarali się o licencję, uznali, że łatwiej będzie odprowadzać podatki w tzw. rajach podatkowych, niż rozliczać się z polskim fiskusem. Miłośnicy sportu muszą być świadomi, że gra u nielegalnych na terenie naszego kraju operatorów poddana jest sankcjom karnym, poza tym ci operatorzy nie wspierają polskiego sportu, w odróżnieniu od tych legalnych np. Fortuny, która patronuje polskiej I lidze piłkarskiej. Obstawianie przez Internet u legalnych na polskim rynku operatorów, daje satysfakcję, że wnosimy cegiełkę, przyczyniamy się do rozwoju sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj