Kiedy trzeba wymienić klocki hamulcowe?

0
166
Kiedy trzeba wymienić klocki hamulcowe

Sprawne klocki hamulcowe to podstawa aby jazda była bezpieczna i komfortowa. Naturalne jest, iż klocki z czasem się ścierają i wymagają wymiany, gdyż przestają pełnić swoją jakże istotną rolę. W razie nagłej sytuacji na drodze gwałtowne hamowanie może nie przynieść pożądanego skutku. Gdyż klocki nie zadziałają odpowiednio.Szczególnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy, którzy zainwestowali w swój pierwszy samochód często zastanawiają się kiedy trzeba wymienić klocki hamulcowe, aby zapobiec awarii w czasie podróży.

Po czym poznać, że klocki się zużyły?

Zużyte klocki hamulcowe można łatwo rozpoznać, gdyż zamontowana w nich jest specjalna blaszka, która sygnalizuje ich zużycie w czasie jazdy poprzez specjalny, charakterystyczny odgłos. W nowszych modelach samochodu pojawi się w takiej sytuacji również kontrolka na pulpicie, informująca o konieczności wymiany. Nie należy zwlekać z wymianą i zaraz po otrzymaniu takiej informacji zakupić nowe klocki hamulcowe. Wiele mężczyzn często decyduje się na samodzielną wymianę klocków, gdyż nie jest to zbyt skomplikowana operacja. Jednak aby mieć gwarancję dokładnej wymiany i bezpieczeństwa taką pracę warto zlecić w zaprzyjaźnionym warsztacie samochodowym.

Elementy układu hamulcowego najlepiej wymieniać w warsztacie samochodowym

Kiedy trzeba wymienić klocki hamulcoweMechanik błyskawicznie rozpozna zużyte klocki i wymieni je w ciągu kilku godzin. Często charakterystyczny odgłos można usłyszeć również zaraz po wymianie. Taka sytuacja jest spowodowana niedokręceniem pewnych części i niedokładną pracą mechanika. W takiej sytuacji należy natychmiast zareklamować usługę w warsztacie. Warto pamiętać kupując części do układu hamulcowego aby wszystkie elementy były nowe. Nie warto inwestować w części używane, gdyż najczęściej nie spełniają one swojej roli. Nowe klocki hamulcowe jak i inne części samochodowe dostępne są w sklepie motoryzacyjnym oraz w wielu sklepach internetowych. Kupno przez internet często jest sporą oszczędnością, a części dostarczane są niekiedy już na drugi dzień. W razie komplikacji zakupione elementy można bez problemu wymienić bądź zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy.

Współpraca: https://pojazdy.com.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj