Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych

0
177
Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych

Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych to rozwiązanie wygodne, ale i drogie, przez co najczęściej spotyka się je w samochodach luksusowych i SUV-ach. Ten rodzaj zawieszenia działa w ten sposób, że bez względu na obciążenie samochodu, utrzymuje jednakowe parametry resorowania, nawet podczas pełnego załadowania.

Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowych

Zawieszenie pneumatyczne w samochodach osobowychZawieszenie tego typu opiera swoją zasadę działania na specjalnych poduszkach, przewodach i miechach pneumatycznych. Rozwiązanie docenią kierowcy spędzający dużo czasu za kierownicą, szczególnie pokonując nierówne tereny, ponieważ wstrząsy będą zdecydowanie mniej odczuwalne. Zawieszenie pneumatyczne poprzez elektronikę i czujniki odczytuje naszą prędkość, dzięki czemu potrafi się do niej dostosować. Jest to element, który wpływa dodatkowo na komfort jazdy. Niestety, jedną z wad takiego rozwiązanie jest jego wrażliwość i podatność na uszkodzenia. Należy uważnie obserwować jego pracę i zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze usterki czy nieprawidłowości. W przypadku większej awarii musimy liczyć się z proporcjonalnie większymi kosztami. Najlepiej podczas zmiany opon zlecić lub sprawdzić samodzielnie poduszki, przewody i zawory. Pamiętajmy również, że wjeżdżając na podnośnik, należy zmienić tryb zawieszenie pneumatycznego na naprawczy, dostosowujący ustawienia do tego, że samochód znajduje się w powietrzu.

Używany samochód z zawieszeniem pneumatycznym

Zawieszenie tego typu znajduje się najczęściej w autach marki Citroen i Peugeot, ale zaczynają się powoli pojawiać również w Audi, Porsche, Volkswagen czy BMW. Mimo wszystko, w pełni pneumatyczne zawieszenie weszło do użytku stosunkowo niedawno, przez co ich powszechność będzie dopiero wzrastała. Przed zakupem używanego auta należy dokładnie sprawdzić kondycję zawieszenia, ponieważ w przypadku poważniejszej awarii koszty wymiany mogą przekroczyć cenę samego samochodu, ale gdy już trafimy na idealny egzemplarz, będziemy mogli cieszyć się spokojną, komfortową i przede wszystkim przyjemną jazdą. Na ten moment jest to luksus zarezerwowany dla bogatszych. Miejmy nadzieję, że z czasem rozwiązanie się upowszechni.

Artykuł napisany przy współpracy z https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj