Wycena mebli w Warszawie

0
98
Wycena mebli w Warszawie

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie domu – z pewnością niejedna osoba podzieli to zdanie. W tym miejscu gotujemy dla rodziny, raczymy się poranną kawą czy wertujemy prasę. Aby takim miejscem jednak była należy ją dobrze zaaranżować. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko selekcja frontów mebli kuchennych czy blatu. W pierwszej kolejności liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.To od niej zależy, czy przyjemnie i miło przebywamy w kuchni

Jak wybierać meble do kuchni?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można zakupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z elementów składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnię na wymiar.

Pierwsza propozycja sprawdzi się tylko w przypadku małych mieszkań na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem niezwykle niewiele, a jakość nie zachwyca. Jedyne co w tym wypadku jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz realizacji.

Jeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek lepszym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj bardziej operować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy dokonywać wyboru z określonych rozmiarów szafek, najczęściej więc pozostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi znaczną różnicę. Ponadto dobór szafek jest ograniczony, dlatego najczęściej kończy się na dobieraniu sprzętu pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To powoduje następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Chociaż i tu warto się rozejrzeć, gdyż producentów mebli na wymiar jest dużo, dlatego może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele uzyskamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać zabudowę kuchenną na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dopasowane do jej rozmiaru. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość wybrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dobrać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zabudowa urządzeń AGD

Wybierając meble kuchenne na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest wiele więcej. Design tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Przechowując je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość i bezawaryjność

Wycena mebliKuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i funkcjonalność konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas między innymi o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich wytrzymałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Nie ma znaczenia czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Na dodatek jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Meble kuchenne – z jakich materiałów?

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Dobiera się materiał blatu kuchennego. Drewno, płyta, a może granit czy marmur. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się najczęściej z małych płytek ceramicznych.
I na koniec -meble kuchenne na wymiar to możliwość stworzenia autorskiej, niepowtarzalnej kuchni.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie ma co oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej, tu też warto postawić na jakość. W dalszej kolejności liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po jakimś czasie okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który bez problemu można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

Profesjonalni projektanci wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się zagadnienie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł estetyczny i gotowość poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest sporo darmowych programów, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie odwzorowuję naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko naszą wizję estetyczną, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

Kto może zaprojektować Ci kuchnię?

Jeśli oddelegować projekt kuchni na wymiar to komu? Czym różni się architekt wnętrz, projektant, a dekorator. To co widać od razu, to cenowa różnica takich usług. Jednak przede wszystkim rozróżnia je zawartość i zakres. Architekt wnętrz to osoba po studiach, zrobi nie tylko projekt wizualny, lecz zrobi również projekt wszystkich przyłączy. W komplecie znajdzie się projekt instalacji wodnej, elektrycznej czy gazowej. Projektant najpewniej nie zaprezentuje nam rozplanowania instalacji, jednak ma on równie wielki zakres wiedzy jak chodzi o ergonomię przestrzeni. Dekorator odpowiada tylko za kwestię układu mebli jako zmieszczenia ich oraz za ich aspekt wizualny. Najlepiej jest więc zdecydować się przy projekcie zabudowy kuchennej na wymiar na współpracę z architektem bądź projektantem.

Często producent mebli kuchennych na wymiar proponuje nam usługi swoich ludzi w zakresie projektu. Często wówczas cena takiej usługi jest już wliczona w całościowy koszt. Warto się zorientować jaki charakter wykształcenia ma wówczas taka osoba. Nie ma co się jednak od razu zrażać nawet jeśli nie posiada żadnych certyfikatów. Zazwyczaj są to jednak osoby obyte z tym tematem przez choćby staż swojej pracy.

Zasady projektowania kuchni

Projektując samemu zabudowę meblową na wymiar lub korzystając z wskazówek osób współpracujących z firmą wykonującą zabudowę kuchenną na wymiar warto zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów.

Lokalizacja kuchni

Biorąc pod uwagę, że planowana jest kuchnia na wymiar w domu, który dopiero będziemy stawiać, lub w mieszkaniu, które jest do gruntownej przeróbki włącznie z wszelkimi instalacjami -warto wybrać jej położenie. Biorąc pod uwagę strony świata kuchnię najlepiej ustawić od strony północnej, północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Lokacja kuchni blisko wejścia do domu, skraca trasę jaką trzeba będzie pokonywać z zakupami. Okno zaś wychodzące na stronę wschodnią sprawi, że przy rannej kawie powita nas słońce.

Wielkość kuchni

Jeśli kuchnia na wymiar to mała czy duża? Wszystko zależy od tego jak będzie się z niej korzystać. Jeśli w pobliżu jest przestronna jadalnia, to sama powierzchnia kuchni nie musi być największa. Co innego gdy w kuchni planujemy umieścić stół. Wtedy zjawia się pytanie -jak duży. Czyli jak wielka jest rodzina i ile osób takowa kuchnia musi pomieścić. Pytanie czy dom posiada spiżarnię, a jeśli to mieszkanie czy jest piwnica. Czy kuchnia ma być reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu, czy tylko miejscem do gotowania.

Kuchnia – strefy robocze

Wyróżnia się 5 stref: strefa zapasów (głównie lodówka), strefa przechowywania (szafki na naczynia), strefa mokra (zlew, zmywarka i kosz na odpady), strefa przygotowywania posiłków (przestrzeń robocza na blacie, ewentualnie wyspa) i strefa gotowania (kuchenka i piekarnik). Zasada ergonomii nakazuje zachowanie danej kolejności stref, względem ruchów wskazówek (dla osób praworęcznych): produkty spożywcze -naczynia, drobne AGD -mycie, sprzątanie -gotowanie pieczenie.

Układy kuchenne

Warto przyjrzeć się również często wybieranym układom kuchennym. Do najczęstszych należą: kuchnia jednorzędowa lub dwurzędowa, oraz te w kształcie liter: L, G lub U.

Kilka słów na koniec

Warto więc wybierając kuchnię na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to co prawda więcej wkładu, ale są to zdecydowanie dużo większe możliwości. Wybór producentów mebli kuchennych jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można odnaleźć kogoś kto zrobi nam kuchnię na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj