Wybór męskiej skórzanej kurtki na wiosnę

0
38
Wybór męskiej skórzanej kurtki na wiosnę

Kurtki wiosenne skórzane męskie stały się nieodzownym elementem męskiej garderoby, niezawodnie chroni właściciela przed niepogodą. Skóra jest przyjemna dla ciała i praktycznie pozbawiona niedoskonałości. W naszym artykule omówimy bardziej szczegółowo cechy takiego produktu i zawiłości wyboru odpowiedniego modelu.

Zalety i wady

Szczyt popularności kurtek skórzanych przypada na połowę ubiegłego wieku, ale do dziś ten element męskiej garderoby nie stracił na swojej pozycji – dodaje wyglądowi trochę buntowniczości i zaniedbania, ale jednocześnie podkreśla wystarczający poziom dobrego samopoczucia. Główną zaletą skórzanych kurtek jest ich przyjazność dla środowiska, jednak ta jakość ma znaczenie tylko wtedy, gdy mówimy o skórze naturalnej, a nie o skórze ekologicznej. Dodatkowo te kurtki są bardzo ciepłe i zapewniają ciepło, niezależnie od tego, czy są z podszewką.

Kurtki skórzane na wiosnę są łatwe w utrzymaniu czystości – aby usunąć plamę, wystarczy zwilżyć gąbkę , nałożyć na nią środek czyszczący i przetrzeć zabrudzony obszar. I oczywiście takie rzeczy wyglądają niezmiennie elegancko, stylowo i drogo, a przy odpowiednim doborze modelu korygują również wizualnie wady figur, dzięki czemu wizerunek ich właściciela jest naprawdę godny szacunku.

Wśród mankamentów można wyróżnić zawyżony produkt – skóra naturalna nigdy nie jest tania . Faktem jest, że opatrunek skóry jest bardzo pracochłonnym i kosztownym procesem. Jednak ta wada jest bardzo warunkowa – żywotność takiego produktu, przy należytej staranności, sięga kilku lat – w tym okresie można wymienić więcej niż jedną kurtkę wykonaną z innych materiałów, a ostatecznie oszczędności okażą się bardzo wątpliwe .

Skóra ma tendencję do zamoczenia, co znacznie zwiększa wagę produktu – chodzenie w mokrej kurtce jest niewygodne. Ale materiał jest uratowany przed tą wadą dzięki zastosowaniu specjalnych impregnatów hydrofobowych.

Gładka kurtka męska

Najczęściej stosowana metoda wykonania kurtki. Jest łatwa w pielęgnacji, praktyczny, odporna na zużycie i trwała. Ponadto jest miękka i przyjemna w dotyku.

Polerowana kurtka męska

W tym przypadku materiał poddawany jest obróbce chemicznej podczas procesu obciągania i uzyskuje ładny połysk. Powierzchnia takiej skóry jest gładka, bez wyczuwalnej faktury, ale w porównaniu z innymi wykończeniami jest twardsza w dotyku.

Kurtki na sezon

Kurtki skórzane nie nadają się do noszenia w ciepłe dni – nawet najlżejsze modele nie nadają się do letniej garderoby. Ale sprawdzą się w zimowych i półsezonowych stylizacjach. Produkty bez ocieplenia są dobre na jesień i wiosnę, a zimą lepiej wybrać modele z warstwą futra lub wełny.

Sprawdź ofertę na https://andrzejkonopka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj