Regularne serwisowanie wózków widłowych

0
160
Regularne serwisowanie wózków widłowych

W wielu przedsiębiorstwach wózki widłowe stanowią jedne z najbardziej eksploatowanych sprzętów do pracy. Jednak ich prawidłowa obsługa oraz regularne serwisowanie sprawi że będą nam służyć przez wiele długich lat. Jeżeli jednak będziemy używać wózków widłowych niezgodnie z dopuszczalnymi normami, to wówczas szybko możemy taki sprzęt uszkodzić. Oczywiście wózki widłowe jak każdy sprzęt podlega naturalnemu zużyciu. Dlatego od czasu do czasu konieczny jest serwis i wymiana niektórych elementów.

Pamiętaj o regularnym serwisie

Jeżeli kupujemy jakikolwiek sprzęt do domu czy też na przykład samochód lub sprzęt do firmy, to oczekujemy, że będzie nam służył przez wiele lat. Zazwyczaj jeżeli dobrze go użytkujemy i zgodnie z jego przeznaczeniem to jest szansa, że tak właśnie będzie nam służył. Musimy jednak pamiętać, że jest pewna grupa urządzeń, które ciężej pracują a przez to części się szybciej zużywają. Z całą pewnością do takiej grupy zaliczymy wózki widłowe. Dlatego trzeba zadbać o to aby mieć części do wózków widłowych do bieżących napraw na stanie.

Nikomu chyba nie trzeba mówić, że wózki widłowe muszą być w pełni sprawny. Jeżeli urządzenie nie będzie sprawne, to wówczas jest bardzo duże ryzyko spowodowania u kogoś znacznego uszczerbku na zdrowiu. Często również jest ryzyko śmierci na skutek niesprawnego sprzętu.

Co należy sprawdzać podczas przeglądu?

Specjaliści, którzy będą wykonywać przegląd wózka zawsze zwracają na kilka elementów baczną uwagę. Po pierwsze jest to stan wideł oraz napędzających łańcuchów. Bardzo ważne jest odpowiednie działanie oświetlenia, stan opon oraz szczelność układu hamulcowego. Do tego dochodzi konieczność sprawdzenia sygnalizacji dźwiękowej, układu kierowniczego oraz na przykład czy fotel jest odpowiednio zamontowany.

Obowiązkiem jest również wprowadzenie dziennika i odnotowanie każdego zdarzenia w dzienniku konserwacji wózka. Dzięki regularnemu uzupełnianiu będziemy wiedzieć co było naprawiane, a jakich usterek możemy się spodziewać.

Jeżeli szukamy firmy, która specjalizuje się w serwisie wózków, to powinniśmy zwracać uwagę na ich opinie. Pamiętajmy, że w przypadku serwisu wózków widłowych gra idzie o bezpieczeństwo ludzi. Dlatego powinniśmy do wykonania serwisu i przeglądu znaleźć najwyższej klasy specjalistów. Pamiętajmy o tym również, aby pracę te były wykonywane regularnie w okresach wskazanych przez serwisanta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj