Na jakiego rodzaju prześcieradło warto się zdecydować?

0
47
Na jakiego rodzaju prześcieradło warto się zdecydować?

Jakość snu zależy od wielu czynników, przykładowo od trafnie dobranej pościeli. Tak samo znaczące jest również prześcieradło, do którego kupujący nie przykłada wagi – a to błąd. Podczas snu w takim samym stopniu otula się on bowiem kołdrą, co dotyka materaca, a wobec tego przykrywający powierzchnię łóżka materiał powinien zapewniać podobne komfortowe doznania. W jaki sposób zatem dobrać idealne prześcieradło?

Prześcieradła 90×200 i podobne – a zatem jak wybrać rozmiar?

główne znaczenie w dobraniu prześcieradła ma jego wymiar. Prześcieradło powinno być szczególnie wygodne w użytku: ma przykrywać w całości powierzchnię materaca. Z tego powodu przed przystąpieniem do zakupienia warto wiedzieć, jakiej długości i szerokości jest powierzchnia łóżka. Standardowy piernat zwykłego jednoosobowego łóżka ma miarę 90 centymetrów szerokości i 200 cm wzdłuż. W oznaczeniach nie pisze się jednak opisowej wiadomości o centymetrach długości oraz szerokości prześcieradła, a charakteryzuje skróconą formą. Przyjęło się, iż te określa się klarownie prześcieradłami 90×200.

Prześcieradło 90×200 – z gumką ,a może bez gumki?

Nie mniej ważna kwestia to wybór wykończenia, które wiąże się z funkcjonalnością oraz wygodą nakładania , jak i zdejmowania prześcieradła. Nikt nie lubi budzić się w pogniecionym prześcieradle, jakie ściągnęło się podczas snu. Tak często zdarza się z klasycznymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi za pomocą gumki. Aby ochronić przed tym prześcieradło, najefektywniejszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się dokładnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają także tę zaletę, że nie mną się ani nie przesuwają: raz nałożone na materac, pozostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze prezentuje się na dokładnie zaścielone.

Ten typ prześcieradeł nie podoba się jednakże wszystkim. Typowy klient chętniej sięga po tradycyjne prześcieradło, które nakłada się na na wierzchnią stronę materaca, a jego rogi zakłada pod spód. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może częściej się przesuwać i zsuwać, ale dobrze założone nie będzie stanowić problemu. Z tego powodu na rynku pojawia się też coraz więcej modeli z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy lepiej prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak zasadniczo od tkaniny, z której zostało ono wyprodukowane. Jej faktura musi być przyjemna w dotyku, a do tego szczególnie delikatna i o równej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się prześcieradła bawełniane, a te grupuje się na kilka rodzajów. Najpopularniejsze to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina szczególnie delikatna i miękka w dotyku, a przy tym trwała oraz niezwykle rozciągliwa. Spośród wszystkich wykonanych z bawełny dzianin wyróżnia się niewypukłą, równą powierzchnią. Nic więc dziwnego, iż prześcieradła jersey 90×200 ciągle cieszą się od lat popularnością.

Porównywalne do nich mogą być prześcieradła frotte, także wykonywane z bawełny. Ze względu na inną technikę produkowania dzianiny, za pomocą splotu pętelkowego, mają zupełnie inną strukturę: niesamowicie miękką ,a przede wszystkim nieco włochatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie mnie się, a także nie wymaga prasowania, co jest jego ogromną zaletą.

Prześcieradła jersey 90×200 oraz prześcieradła frotte 90×200 – na które się zdecydować?

Ogólnie rzecz biorąc, wybór idealnego prześcieradła 90×200 zasadniczo jest związany z osobistymi potrzebami. Każdy z oferowanych w sprzedaży artykułów z pewnością spełni swoje zadanie. Żeby aczkolwiek wybrać prześcieradło do siebie, trzeba przemyśleć prywatne wymogi oraz pragnienia.

Sprawdź ofertę na: https://ochraniacz-na-materac.pl/29-przescieradla-180×200

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj