Jak przygotować samochód do sprzedaży?

0
155
Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Zdecydowałeś się sprzedać. Kuszące jest pośpiech, aby szybko rozładować obecny samochód, trzymaj się mocno. Kilka godzin spędzonych na przygotowaniu go do sprzedaży, obiecujemy, zwiększy jego wartość o setki złotych.

Jeśli zdecydowałeś się sprzedać go prywatnie, to poświęcanie czasu – a nawet odrobiny gotówki – jest oczywiste. Założymy się, że nie kupiłbyś zabrudzonego samochodu, zagraconego rzeczami poprzedniego właściciela – dlaczego więc miałbyś oczekiwać, że ktoś inny to zrobi?

I nawet jeśli twoim planem jest częściowa wymiana starego samochodu w uznanym skupie lub komisie, które znajdziesz na autocentrumgroup.pl, jest to pewność, że zaoferuje więcej, jeśli samochód będzie czysty i schludny. Jeśli jest na tyle uporządkowany, że można go sprzedać w takim stanie, w jakim jest, to jego czas i pieniądze są zaoszczędzone.

Sprawy formalne

Zacznij od papierkowej roboty. Sprawdź dowód rejestracyjny, kartę pojazdu. Zbierz wszystkie rachunki za naprawę, których dokonywałeś. Jeśli samochód miał jakieś przygody blacharskie, pokaż zdjęcia sprzed i po naprawie – to naprawdę może wznieść wartość Twojego auta ponad stan, który oczekujesz.
Dodaj rachunki za wymianę opon i baterii. Najlepiej, jeśli samochód przeszedł przegląd całkiem niedawno – będzie to świadczyło o tym, że prawdopodobnie auto jest sprawne w podstawowych kwestiach.

Wystaw czysty samochód

Mycie ręczne przy użyciu szamponu samochodowego daje lepsze rezultaty niż podróż po lokalnej myjni samochodowej. Szczegóły mają znaczenie: ciężko pracuj nad otworami drzwi, kołami i podwoziem, aby je wyczyścić. Jeśli samochód jest zabrudzony, umyj go dwukrotnie, spłucz i osusz ściereczką z irchy lub mikrofibry.

Oczywiście są wyjątki. Niektóre z myjni jak oferują nowoczesne i przyjazne lakierowi środki wraz z dodatkami jak czyszczenie dywaników czy bardzo skuteczny odkurzacz.

Jest jednak jeden wyjątek. Nie warto tracić czasu na przygotowanie samochodu do sprzedaży, jeśli wiemy, że jego stan techniczny wskazuje, że trafi on jedynie na złomowanie. W takim wypadku najlepiej skontaktować się z konkretnym skupem aut uszkodzonych i ustalić cenę i termin odbioru pojazdu.

Uporządkuj obszar pod maską

Ale gdy maska ​​jest podniesiona, sprawdź i uzupełnij olej silnikowy, płyn chłodzący i płyn do spryskiwaczy. Jeśli nie wiesz jak, poszukaj wskazówek w instrukcji obsługi pojazdu.

Następnie delikatnie wypoleruj farbę. Ale nie przesadzaj z czernieniem opon, czyszczeniem zderzaka i innymi balsamami i miksturami. Istnieje coś takiego jak „nadmiernie przygotowany” samochód używany. Jeśli twój wygląda „zbyt” błyszczący, może to wzbudzić podejrzenia, gdy chcesz zaimponować.

Odwracając się do środka, usuń wszystkie swoje rzeczy i dokładnie odkurz, w tym bagażnik. Jeśli siedzenia i dywan wyglądają na brudne, pożycz lub wynajmij maszynę do mycia dywanów. Jeśli wnętrze pachnie stęchlizną, to również je odświeży. Zostaw otwarte okna, aby ułatwić suszenie.
Wyszoruj popielniczkę (jeśli jest) i wytrzyj deskę rozdzielczą i podsufitkę. Wyczyść okna i lustra, a wskazówką jest użycie zwiniętej gazety, aby je wypolerować.

W bagażniku usuń bałagan, odkurz dywan, a następnie sprawdź, czy koło zapasowe i opona są napompowane. Sprawdź, czy podnośnik jest na swoim miejscu i czy jest klucz do kół (do odkręcania nakrętek, które go przytrzymują). Jeśli koła mają nakrętki zabezpieczające, upewnij się, że znajduje się nakrętka do ich zwolnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj