Dorabianie progów – co trzeba wiedzieć

0
93

Progi samochodowe to jedna z tych części w autach, które dość często wymagają wszelkiego rodzaju interwencji. Nie każdy wie, że z zardzewiałym progiem auto może nie przejść okresowego przeglądu!

Jak dbać o tę część karoserii?

Jest to bardzo niepozorna część, która w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Wynika to z tego, że są one podstawą wytrzymałości auta. To dlatego po zauważeniu problemu – na przykład pojawienia się pierwszych miejsc z rdzą – należy przejść do działania. W tym celu można skorzystać z pomocy mechanika-lakiernika albo spróbować samodzielnie pozbyć się śladów korozji. To wszystko, o ile rdza jest powierzchowna. Gdy zniszczenia są większe trzeba uzupełnić powstałe ubytki oraz zabezpieczyć powierzchnię. Dzięki temu zapobiegniemy dalszym zniszczeniom. Można do tego użyć dobrej jakości wosków lub specjalnie dedykowanych środków powlekających.

Kiedy wymienić tę istotną część?

Czasami stan progów jest taki, że nie da się już ich uratować lub byłoby to zbyt kosztowne w porównaniu do wymiany. Jeśli widzisz, że blacha jest już bardzo zniszczona, a lakier w okolicy złuszczony, postaw na bezpieczeństwo i wymień blachę na progach. Samo dorabianie progów nie jest skomplikowanym procesem. Jeżeli nie zdecydujesz się na skorzystanie w tym zakresie z usług mechanika – przeprowadź ten proces samodzielnie. Wystarczy, że na stronie internetowej https://reperaturki.pl/ zamówisz blachę, która kształtem będzie dostosowana do marki i modelu twojego auta i wspawasz ją w odpowiednie miejsce. Następnie zabezpiecz wymieniony element karoserii i gotowe!

Pielęgnacja karoserii

Jak można zadbać o to, by rdza wychodziła na karoserię, w tym na progi, jak najwolniej lub wcale? Przede wszystkim należy zadbać o auto – dość często je myć i stosować wysokiej jakości woski. Pewnym wyjściem może być zastosowanie powłok ceramicznych – nie jest to jednak opcja cenowo dostępna dla wszystkich. Zazwyczaj trudno jest zapobiec występowaniu rdzy – jest tak szczególnie w tych partiach pojazdu, które znajdują się najbliżej gruntu. Wszystko przez to, że położenie naraża je na mikrouszkodzenia, powodowane odpryskującymi spod kół kamykami. Dlatego warto znać sprawdzony sposób na to, jak walczyć z rdzą, gdy ta już się pojawi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj