Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie?

1
163
Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie

Z pasami bezpieczeństwa jest jak z ubezpieczeniami od następstw nieszczęśliwych wypadków. Trzeba je mieć w nadziei, że nigdy się nie przydadzą. Podróże samochodem stały się czymś codziennym i powszechnym. Nawet jeśli każdego dnia wsiadasz do samochodu kilkanaście razy to nigdy nie zapominaj o pasach, któregoś dnia mogą być bardzo potrzebne

Pasy ratują życie!

Nie jest to stwierdzenie na wyrost. W przypadku wypadku bardzo łatwo o poważne uszkodzenie ciała. Dobrze zapięte pasy sprawiają, że przy nagłym zderzeniu pasażer zostaje nadal na swoim miejscu. Dzięki temu nie wypadnie przez szybę ani nie uszkodzi ciała przez zderzenie z kokpitem auta. Bardzo często pasażerowie siedzący na tylnych siedzeniach pojazdu nie zapinają pasów – to ogromny błąd! W trakcie nagłego zderzenia ciało pasażera wyrzucane jest  z siłą 2,5 tony. Taka masa jest ogromnym zagrożeniem zarówno dla pasażera z tyłu, jak i osoby siedzącej przed nią.

Dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie?

Pasy to bezpieczeństwo. Pamiętaj o tym wsiadając za kółko lub jako pasażer. Nie krępuj się też zwrócić uwagi innym i poproś o zapięcie pasów przed rozpoczęciem podróży. Być może ratujesz im życie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj